Kategoriler
Alışveriş Sepeti

500 TL ve üzeri ücretsiz kargo.

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Ambrogio Robot çimi otonom ve otomatik olarak keser. Sahibinin yardımınıza ve desteğinize ihtiyacı yoktur. Ambrogio Robot programlanmış çalışma aralıklarına göre çalışır ve şarjı bitince otonom şarj istasyonuna döner otonom şarjını tamamlar programlanmış kesim döngüsüne devam eder.

Evet. Ambrogio Robot bataryası şarj edilmesi gerektiğinde uyarı verir ve şarj istasyonu geri dönüş sistemi ile Robot-Şarj İstasyonundaki Transmitter ile "RFİD" kablosuz iletişim kurar. Kılavuz kablo takibi ve de opsiyonel bazı modellerde GPS özelliği ile Otonom şarj istasyonuna dönüş yapar.

Robotik çim biçme makinesi bahçenizdeki her çim tanesini haftada 2-3 kez kesmeyi amaçlar. Hergün, sık sık milimetre ölçüsünde çok az keser, küçük, zar zor fark edilir miktarda çimi keserek, kesilmiş çimleri çim gübresi olarak çimlere bırakır, bu çalışma biçimine malçlama denir bu yöntem ile robot çim biçme makineleri çiminizin kalitesini artırırken, çiminizin toplam gübre ihtiyacının %25'ini karşılar. Kesilen çimleri toplamak zorunda kalmazsınız!

Ambrogio Robot çim alanın etrafındaki kenarlara yerleştirilmiş kılavuz kablo ile işaretlenmiş alanın içinde çalışır. Kablo plastik sabitleme kazıklarıyla yüzeye yerleştirilir veya gömülebilir. Kablonun başlangıç ve bitiş uçları güç kaynağına bağlanmış olan şarj istasyonuna bağlanır.

Evet. Ambrogio Robot -10°C ile +50°C ortam sıcaklığı arasında çalışmak için tasarlanmıştır. Bu çalışma aralığı çimin büyüme ve gelişme sıcaklık aralığından çok daha geniştir.

Evet. Ambrogio robot yağmur yağarken kesim yapabilir, yine de robotu aşırı kirlenmekten korumak için yağmur sensörünü aktive etmeyi öneriyoruz çünkü ıslak çimi biçmek çim alanınıza zarar verebilir. Bu durumda Ambrogio Robot şarj istasyonuna dönecek ve bir sonraki çalışma döngüsü için bekleyecektir. Lütfen kullanma kılavuzundaki “Ayarlar - Programlama modu" bölümüne bakınız.

Evet. Ambrogio Robotun çarpmasını istemediğiniz tüm objeler kullanma kılavuzundaki “Hazırlık ve çalışma alanındaki sınırların belirlenmesi” başlıklı bölümde bulunan talimatlar doğrultusunda kılavuz kablo ile çevrelenmelidir. Ambrogio Robot kablonun kenarına kadar gidecek ve sonrasında farklı bir yöne hareket edecektir.

Evet, bu objelerin 10 cm.’den yüksek olması şartıyla Ambrogio Robot temaslı nesne tespit sensörü sayesinde etrafındaki çimi kesebilmek için engele yaklaşır ve hafifçe dokunur. Ambrogio Robot sonrasında farklı bir yöndeki çimi biçmek için geri hareket edecektir. Ambrogio robot zarar vermeyecektir ve robota zarar verilemeyecektir.

Ambrogio robotun aylık tüketimi benzinli bir çim biçme makinesi için gerekli yakıtla kıyaslandığında oldukça düşüktür. Akü şarjı için gerekli elektrik tüketimi PC elektrik tüketimi kadar az miktardadır. Orta büyüklükteki bir çim alan için elektrik maliyeti aylık 5 TL'den düşüktür.

Hayır, biçme makinelerinin arkasındaki merdaneler tarafından şeritler oluşturulur. Robot çim biçme makinelerinin merdaneleri yoktur. Çim biçme robotları çime zarar vermeyecek kadar hafiftir.

Hırsızlık konusunda endişeleniyorsanız, Geo-Fence Hırsızlık Alarmı güvenlik özelliklerine sahip bir model satın aldığınızdan emin olun, çünkü bu, çalınması durumunda izlenebilir ve sizden başka kimse için işe yaramaz hale gelmesini sağlayacaktır. Ayrıca sigortanızı kontrol edin, ev sigortanızın kapsamında olduğunu düşünebilirsiniz, ancak çoğu sigorta kapsamına girmez.

Telin kullanım ömrü 10 yıl ve üzeridir. Kopması için etki olması gerekecektir. Kopan veya kırılan telde kopmanın nerde olduğunu bulmanın yolları;

1. yolu eklemelerin yapıldığı yeri kontrol ediniz.

2. Telin köşe dönüşlerini kontrol etmelisiniz.

3. gözle darbe almış noktayı tespit etmeye çalışın.

4. Toprak altında kopan telin tespiti için özel aletler ile tespit yapılabilir.

Peyzaj planlamasının içeriğine göre bu cevap değişebilir. Peyzaj tercihlerinize bağlı olarak kenar düzeltici kullanmanız gerekebilir.

Sürekli aynı boyda tutulan çimlerde yapraklar tutunamaz bu sayade yapraklar kolayca toplanabilirler.

Opsiyonel olarak satışa sunulan Amico etiketi satın alabilirsiniz. Etiketi evcil hayvanınız üzerinde uygun bir noktaya yerleştirin. Ambrogio Robot evcil hayvanınıza yaklaştığında Amico etiketini tanıyarak bıçakların dönmesini durduracaktır.